Przejdź do głównej zawartości

Jaka karta graficzna do Battlefield 3 multi?


Gra Battlefield 3 wymaga mocnego sprzętu 
  • Procesor minimum trzy- a najlepiej czterordzeniowy. Mało istotne jest czy to jest AMD, czy INTEL i jak jest taktowany (3, 4, 5GHz nie robi wielkiej różnicy).
  • Pamięci warto mieć więcej niż 4GB (DDR3 czy DDR2 też mało istotne - zależy co możemy wsadzić na płytę).
  • Najważniejsza w tej zabawie jest (eureka!) karta graficzna. Dobrze, gdy ilość wyświetleń obrazu na sekundę (FPS) nie spada poniżej 30, a średnia to 40FPS. Są tacy co twierdzą, że minimum to 60FPS...
Procedura testowa:

Ze względu na brak powtarzalności wyników (brak benchmarka wbudowanego) wybrałem mapkę OPERACJA METRO.
Biegnę od punktu odrodzenia w wielkiej szklarni na zewnątrz w stronę metra minimum 3 razy dla każdego pomiaru. Przy budynku metra zaczyna się strzelanina. Mapka z 64 przeciwnikami.
Do pomiaru FPS używam MSI Afterburner z zapisem do pliku, podczas jednej gry, zmieniam tylko rozdzielczość i jakość grafiki. Na końcu wykresu jest linia prosta równa średniej arytmetycznej. Aby dokładniej obejrzeć dany wykres proszę na niego kliknąć.

Sprzęt:
  • Procesor AMD Phenom II X6 1090T 3200MHz
  • Pamięć DDR2 8GB (4x2GB) Geil 800MHZ
  • Karta graficzna NVidia GeForce GTX260 Core 216 w technologii 55nm 896MB GDDR3 (448-bit)  taktowana 625MHz/2200MHz sterownik 296.10 Data premiery karty: 16.08.2008
Wykresy liczby klatek/sek. (FPS) dla NVidia GeForce GTX260:
GTX260 Ustawienie jakości grafiki: Średnie

Na średnich ustawieniach grafiki można grać nawet w najwyższej rozdzielczości bez wyraźnych przycięć.
 
GTX260 Ustawienie jakości grafiki: WysokieNa wysokich ustawieniach da się grać w rozdzielczości 1680x1050 (żółta linia) a nawet w FullHD (linia czerwona).GTX260 Ustawienie jakości gry ULTRA
Po nastawieniu jakości na ultra mamy już dramat: okolice 20FPS to zdecydowanie za mało do grania dla karty GTX260.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JAK NARYSOWAĆ ŚW. MIKOŁAJA

JAK NARYSOWAĆ ŚW. MIKOŁAJA? Zapraszamy do sklepu:
Kliknij tutaj a na najlepszym blogu w sieci znajdziesz przepis na samodzielne narysowanie takiego pięknego św. Mikołaja:
Wystarczy go tylko pokolorować i gotowy - jak żywy.

Najlepszy konfigurator komputera w Koszalinie

Jak złożyć tanio i dobrze komputer stacjonarny do gier, internetu, nauki, multimediów, obróbki wideo lub 3d - to proste:
Najlepszy konfigurator komputera w sklepie MGR & IMAR w Koszaliniepomoże wybrać i zmontować najlepiej dostosowany do potrzeb i możliwości komputer stacjonarny. Zapraszamy

Stosujemy najnowsze komponenty renomowanych firm w atrakcyjnej cenie.

PROMOCJA: PŁACISZ TYLKO ZA PODZESPOŁY! GRATIS: dobór częściGRATIS: dostawaGRATIS: pomoc przy montażuGRATIS: instalacja systemu Windows zakupionego u nas i jego konfiguracjaGRATIS: instalacja DARMOWEGO - pakietu biurowego, antywirusa i innych potrzebnych darmowych i legalnych programówGRATIS: aktualizacja systemu, sterowników do najnowszych wersjiGRATIS: gwarancja dwuletnia na każdy podzespół GRATIS: plomba do zaplombowania komputera (tylko dla idiotów)GRATIS: radość z długoletniego użytkowania niepowtarzalnego komputera PROMOCJA: PŁACISZ TYLKO ZA PODZESPOŁY!

Najlepszy router do sieci kablowych

Proponujemy routery do sieci kablowych firmy LevelOne zapewniającej wysoką jakość - my dajemy hurtową cenę- już od 59zł brutto.
Marka LevelOne została założona w 1991 w Dortmundzie, w Niemczech przez Digital Data Communications GmbH.
To najlepsze, tanie routery do kablówki, czyli pasują do internetu dostarczanego z TKK, sieci Edata i Gawex oraz wszystkich korzystających z technologii DSL. Zapraszamy do sklepu w Koszalinie.
Producent daje gwarancję aż pięcioletnią(!!) co jest potwierdzeniem wyjątkowej na polskim rynku jakości urządzeń  firmy LevelOne.


ROUTER DSL WIFI G/N150 + LANX4 LEVELONE (WBR-6002) 
Prędkość do 150Mbps dzięki technologi 802.11n Draft 2.0Automatyczny wybór kanałówPrzycisk On /Off pozwala na szybkie wyłączenie sieci bezprzewodowejMożliwość ustawienia godzin pracy sieci bezprzewodowejProste zabezpieczenie sieci przez przycisk WPSZaawansowany Firewall, ręczne ustawienia trasMożliwość połączenia WISP - router łączy się z dostawcą internetu przez wifi a kablem dostarcza n…