Przejdź do głównej zawartości

Jaka karta graficzna do Battlefield 3 multi?


Gra Battlefield 3 wymaga mocnego sprzętu 
  • Procesor minimum trzy- a najlepiej czterordzeniowy. Mało istotne jest czy to jest AMD, czy INTEL i jak jest taktowany (3, 4, 5GHz nie robi wielkiej różnicy).
  • Pamięci warto mieć więcej niż 4GB (DDR3 czy DDR2 też mało istotne - zależy co możemy wsadzić na płytę).
  • Najważniejsza w tej zabawie jest (eureka!) karta graficzna. Dobrze, gdy ilość wyświetleń obrazu na sekundę (FPS) nie spada poniżej 30, a średnia to 40FPS. Są tacy co twierdzą, że minimum to 60FPS...
Procedura testowa:

Ze względu na brak powtarzalności wyników (brak benchmarka wbudowanego) wybrałem mapkę OPERACJA METRO.
Biegnę od punktu odrodzenia w wielkiej szklarni na zewnątrz w stronę metra minimum 3 razy dla każdego pomiaru. Przy budynku metra zaczyna się strzelanina. Mapka z 64 przeciwnikami.
Do pomiaru FPS używam MSI Afterburner z zapisem do pliku, podczas jednej gry, zmieniam tylko rozdzielczość i jakość grafiki. Na końcu wykresu jest linia prosta równa średniej arytmetycznej. Aby dokładniej obejrzeć dany wykres proszę na niego kliknąć.

Sprzęt:
  • Procesor AMD Phenom II X6 1090T 3200MHz
  • Pamięć DDR2 8GB (4x2GB) Geil 800MHZ
  • Karta graficzna NVidia GeForce GTX260 Core 216 w technologii 55nm 896MB GDDR3 (448-bit)  taktowana 625MHz/2200MHz sterownik 296.10 Data premiery karty: 16.08.2008
Wykresy liczby klatek/sek. (FPS) dla NVidia GeForce GTX260:
GTX260 Ustawienie jakości grafiki: Średnie

Na średnich ustawieniach grafiki można grać nawet w najwyższej rozdzielczości bez wyraźnych przycięć.
 
GTX260 Ustawienie jakości grafiki: WysokieNa wysokich ustawieniach da się grać w rozdzielczości 1680x1050 (żółta linia) a nawet w FullHD (linia czerwona).GTX260 Ustawienie jakości gry ULTRA
Po nastawieniu jakości na ultra mamy już dramat: okolice 20FPS to zdecydowanie za mało do grania dla karty GTX260.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak najlepiej reklamować dysk twardy WD

Proponujemy szybsze i wygodniejsze zgłaszanie dysków twardych WD bezpośrednio u producenta.
Zalety:
 reklamacja produktu bez dokumentów gwarancyjnych, dowodu zakupu itp. krótki czas realizacji reklamacji (9-11 dni roboczych),śledzenie realizacji reklamacji w systemie on-line,   większe prawdopodobieństwo wymiany dysku na inną sztukę,niski koszt transportu,  nowy lub naprawiony dysk wraca prosto do nadawcy,sprawdzenie gwarancji bezpośrednio na stronie producenta,dłuższy okres gwarancji na dysk niż standardowa gwarancja sklepowa.Procedura reklamacji dysków WD:

Najlepszy konfigurator komputera w Koszalinie

Jak złożyć tanio i dobrze komputer stacjonarny do gier, internetu, nauki, multimediów, obróbki wideo lub 3d - to proste:
Najlepszy konfigurator komputera w sklepie MGR & IMAR w Koszaliniepomoże wybrać i zmontować najlepiej dostosowany do potrzeb i możliwości komputer stacjonarny. Zapraszamy

Stosujemy najnowsze komponenty renomowanych firm w atrakcyjnej cenie.

PROMOCJA: PŁACISZ TYLKO ZA PODZESPOŁY! GRATIS: dobór częściGRATIS: dostawaGRATIS: pomoc przy montażuGRATIS: instalacja systemu Windows zakupionego u nas i jego konfiguracjaGRATIS: instalacja DARMOWEGO - pakietu biurowego, antywirusa i innych potrzebnych darmowych i legalnych programówGRATIS: aktualizacja systemu, sterowników do najnowszych wersjiGRATIS: gwarancja dwuletnia na każdy podzespół GRATIS: plomba do zaplombowania komputera (tylko dla idiotów)GRATIS: radość z długoletniego użytkowania niepowtarzalnego komputera PROMOCJA: PŁACISZ TYLKO ZA PODZESPOŁY!

Sprzedajemy najlepsze tusze i tonery - 2013

Sprzedajemy najlepsze tusze, tonery, kartridże, papiery foto - 2013
Potwierdzeniem jest przyznany Laur Klienta:
TOP MARKA 2013 
Zapraszamy do sklepu MGR & IMAR w Koszalinie. Zapewniamy niskie ceny ale jakość wysoką.