Przejdź do głównej zawartości

Jak uzyskać dostęp do swoich danych w domu i przez Internet.

Najprostszy w użyciu dysk sieciowy NAS Natec my-Ditto.

Dysk sieciowy NAS (Network Attached Storage) to urządzenie umożliwiające podłączenie dysków twardych do sieci komputerowej w domu lub firmie oraz dostęp do zasobów (plików, multimediów) w sieci lokalnej oraz z każdego miejsca na Ziemi przez internet.
Możemy gromadzić nasze dane w jednym miejscu zamiast trzymać je na rozmaitych nośnikach i urządzeniach mających ograniczoną pojemność.

Łatwy w podłączeniu i użyciu w każdym miejscu.

Zobacz w sklepie GiMBU.EU

Natec myDitto to
najprostszy w konfiguracji NAS dostępny na rynku. Wystarczy podłączyć my-Ditto do routera za pomocą kabla RJ-45, a następnie w celu łatwego połączenia z urządzeniem wystarczy podłączyć do komputera domowego lub biurowego sprzętowy klucz autoryzacyjny USB dostarczony w zestawie. Oprogramowanie zainstalowane na kluczu (w języku polskim) automatycznie wykryje my-Ditto i umożliwi dostęp do danych na nim zapisanych zarówno w sieci lokalnej jak i zewnętrznej (przez Internet). Nie potrzeba konfigurować przekierowania portów, czy usługi DynDNS w przypadku zmiennego adresu IP (przykładowo Neostrada).
Do uzyskania dostępu do danych umieszczonych na Natec myDitto nie potrzeba żadnej wiedzy technicznej z zakresu konfiguracji połączeń komputerowych, czy sieci komputerowych.
Z łatwością można udostępnić dowolne dane znajdujące się na dysku, takie jak zdjęcia, filmy, muzyka, całej swojej rodzinie, wystarczy przekazać im odpowiednie klucze sprzętowe (2 dostępne w zestawie) lub zainstalować oprogramowanie z jednego z kluczy.

Łatwy dostęp z urządzeń mobilnych

Natec myDitto to nie tylko łatwy dostęp z dowolnego komputera, ale również z wszelkich urządzeń mobilnych czyli notebooka, tableta czy smartfona. Darmowa aplikacja dostępna zarówno na Androida, iPhona/iPada, a także na Windowsa mobile z łatwością pozwoli uzyskać dostęp do danych znajdujących się na dysku myDitto. Do konfiguracji potrzebny jest tylko adres e-mail.

Praca zdalna.

Praca na dokumentach znajdujących się na dysku
Natec my-Ditto pozwala nie tylko na dostęp zdalny do dokumentów, ale idzie o krok dalej. Możliwa jest praca na dokumentach bezpośrednio z dysku bez konieczności przenoszenia ich na lokalny komputer. Jest to wyjątkowo przydatna funkcja w momencie gdy korzystamy z obcych komputerów przykładowo w kawiarence internetowej, i nie chcemy, by nasze dokumenty zostały zapisane na takim komputerze.

Wbudowany odtwarzacz MP3, obsługa DLNA.

Oprogramowanie do Natec my-Ditto, zarówno na komputery, jak i urządzenia mobilne, posiada wbudowanych odtwarzacz MP3, umożliwiający bezpośrednie odtwarzanie muzyki znajdującej się na dysku my-Ditto, bez konieczności ściągania ich na komputer, tablet, czy telefon.
Dodatkowo, można strumieniować pliki bezpośrednio na telewizor, odtwarzacz multimedialny, bądź konsole do gier, wykorzystując protokół DLNA.

Backup czyli kopie zapasowe danych z komputerów.

Za pomocą Twojego klucza USB my-Ditto i jednego kliknięcia, możesz w łatwy sposób wykonać kopię zapasową swoich danych. Kiedy tylko je zaktualizujesz, zaktualizuje je także my-Ditto - zachowując każdą zmianę.

BitTorrent

Dostępna z poziomu przeglądarki internetowej aplikacja, umożliwiająca pobieranie danych za pomocą popularnego protokołu BitTorrent, umożliwia pobieranie danych z Internetu samodzielnie przy wyłączonym komputerze.

Bezpieczeństwo

Natec my-Ditto to nie tylko wygoda i funkcjonalność. To także wysoki poziom bezpieczeństwa. Dwustopniowa autoryzacja sprzętowe klucze USB, oraz zabezpieczenie hasłem. Szyfrowanie 256-bitowe AES z wykorzystaniem autorskiego protokołu autoryzacyjnego my-Ditto, to najwyższy poziom bezpieczeństwa dostępny w urządzeniach dla domu i małych firm.

Maksymalne zabezpieczenie danych.

Dzięki możliwości zainstalowania dwóch dysków twardych i wykorzystania funkcji RAID 1, serwer zapewnia zwiększoną odporność na utratę danych w przypadku awarii dysku. Dzięki tej funkcji wszystkie dane zapisywane są na obu dyskach równolegle. W przypadku gdy jeden z nich ulegnie awarii, zostaje kopia zapasowa na drugim dysku. Jest to zaawansowane rozwiązanie wykorzystywane w profesjonalnych macierzach dyskowych.

Rozwiązania biznesowe w chmurze.

Natec my-Ditto to nie tylko rozwiązanie dla domu. Łatwy, bezpieczny dostęp do danych dla nawet 100 użytkowników, do tego niewymagający żadnej wiedzy technicznej, to idealne rozwiązanie w firmach, posiadających biura w kilku budynkach, czy miastach, a także pracowników zdalnych. Niezależnie, czy potrzebny jest dostęp do prezentacji na laptopie podczas podróży biznesowej, czy serwer który udostępni dane do użytku dla personelu, Natec my-Ditto sprosta tym wyzwaniom.

Dane techniczne:


 • Maksymalna pojemność dysków twardych: 2x2TB (brak w zestawie), RAID 0, 1
 • Interfejs sieciowy: Gigabit Ethernet
 • Wykorzystywane protokoły sieciowe: Samba (SMB), protokół własny my-Ditto
 • Wykorzystywane protokoły multimedialne: UPnP, DLNA 1.5, iTunes
 • Złącza dodatkowe: 2 porty USB 2.0
 • Format plików obsługiwanych przez port USB: NTFS (do odczytu), FAT, EXT
 • Wymiary: 77mm x 165mm x 190mm
 • Waga: 1,19 kg (bez dysków twardych)
 • Gwarancja: 2 lata
 • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8; Macintosh OS X 10.6 lub nowszy, Linux, Ubuntu 10.4 LTS
 • System operacyjny urządzeń mobilnych: iPad/iPjone/iPod Touch iOS 3.1 lub nowszy; Android 2.1 lub nowszy, Windows Mobile 6.1 lub nowszy
 • Sugerowana cena 499 zł.
Zapraszamy do sklepu MGR&IMAR w Koszalinie. Zapewniamy dobre ceny.

Zawartość opakowania:
Natec my-Ditto
2 klucze autoryzacyjne USB (1 użytkownika, 1 administratora)
Karta produktu
Kabel RJ-45
Zasilacz sieciowy
Podstawka umożliwiająca montaż pionowy


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy chleb domowy z automatu

Przepis na ZDROWY chleb bez polepszaczy i tym podobnych trucizn:
0,5 l - woda250g - mąka pszenna koszalińska typ "500"250g - mąka pszenna typ 1850 GRAHAM125g - mąka żytnia typ 72050g - BIO-mąkaorkisz typ 18505dag - drożdże babuni suszone1 łyżka - sól 1 łyżka - cukierdodatki - słonecznik łuskany, pestki dyni, siemię lniane, sezam łuskany, czarnuszka Wszystko wrzucamy do automatu i po 3h42min wyciągamy pachnący chlebek ważący około kilograma- samo zdrowie.
Najlepsza mąka jest tu - tylko prawdziwa mąka z Młynów ze Stoisławia- żadnych hipermarketów, dyskontów itp. Taniej i zdrowiej.
Chleb cebulowy z ziarnami:
woda 400mloliwa z oliwek 2,5 łyżkicebula 2 średnie pokrojone w kostkę i podsmażone na jasno na w/w oliwie z ząbkiem czosnku posiekanego - jeśli cebula jest wilgotna warto zmniejszyć ilość wody miód 2,5 łyżkisól 2 łyżeczkitrochę musli (50g) mąka 660g - większość mąki pszennej chlebowej + żytnia + żytnia razowa + pszenna grahamka + troszkę mąki owsianej2,5 łyżeczki drożdży bab…

Optymalizacja Windows 7 na dysku SSD

PRZED instalacją systemu wchodzimy w BIOS komputera i ustawiamy kontroler SATA w tryb AHCIPO instalacji systemu i sterowników wystarczy uruchomić Indeks Wydajności Systemu - po teście system jest już właściwie zoptymalizowany (Otwórz aplet Informacje wydajności i narzędzia, klikając przycisk Start, a następnie Panel sterowania. W polu wyszukiwania wpisz Informacje wydajności i narzędzia, a następnie na liście wyników kliknij pozycję Informacje wydajności i narzędzia. Kliknij polecenie Klasyfikuj ten komputer.)Sprawdzamy, czy została wyłączona defragmentacja dysku SSD: klikamy START/Komputer, prawym klawiszem myszy wybieramy Właściwości dysku SSD i w zakładce narzędzia klikamy Defragmentuj. Przy dysku SSD powinna być informacja "Nigdy nie uruchamiaj"Sprawdzamy, czy została na dysku SSD wyłączona funkcja indeksowania zawartości plików - pole wyboru ma być puste w zakładce Ogólne we właściwościach dysku SSDZe względu na małą ilość miejsca na dysku SSD można wyłączyć funkcję prz…

Jak najlepiej reklamować dysk twardy WD

Proponujemy szybsze i wygodniejsze zgłaszanie dysków twardych WD bezpośrednio u producenta.
Zalety:
 reklamacja produktu bez dokumentów gwarancyjnych, dowodu zakupu itp. krótki czas realizacji reklamacji (9-11 dni roboczych),śledzenie realizacji reklamacji w systemie on-line,   większe prawdopodobieństwo wymiany dysku na inną sztukę,niski koszt transportu,  nowy lub naprawiony dysk wraca prosto do nadawcy,sprawdzenie gwarancji bezpośrednio na stronie producenta,dłuższy okres gwarancji na dysk niż standardowa gwarancja sklepowa.Procedura reklamacji dysków WD: