Przejdź do głównej zawartości

BenQ T1260 – aparat z dotykowym ekranem i technologią HDR testujemyMamy już najnowszy BenQ T1260 – aparat z dotykowym ekranem i technologią HDR:


 • 3 calowy, dotykowy ekran 5 generacji, mniej przycisków i intuicyjne dotykowe sterowanie aparatem,
 • HDR – szeroka skala tonalna, czyli szczegóły w cieniach i w światłach,
 • 4 x zoom optyczny,szerokokątny obiektyw (28-112 mm) oraz zapis filmów w rozdzielczości 720p
 • Po przekręceniu aparatu w ręce, oglądane zdjęcie automatycznie obraca się na ekranie, a po lekkim wstrząśnięciu wyświetla się kolejne z przeglądanych zdjęć. 
 • Smart File Management - m.in. kalendarz ze zdjęciami dotykowe przewijanie zdjęć ułatwia przeglądanie zdjęć i obsługę aparatu.

BenQ Technologia HDR - Perfekcyjne zdjęcie w każdych warunkach
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach. Przy wykonywaniu standardowych zdjęć musimy zawsze podjąć decyzję czy warunki ekspozycji (czas i przysłonę) zdjęcia ustawimy na ciemne czy jasne elementy kadru i wtedy w tej niewybranej części będziemy mieli brak szczegółów – czerń lub tzw. wyżartą biel.

Światło może dać  naprawdę nieoczekiwane efekty i nie tylko chodzi tutaj o rodzaj światła zachodzącego słońca, które sprawia dużo kłopotu.
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach.
CO?
Światło może dać naprawdę nieoczekiwane efekty i nie tylko chodzi tutaj o rodzaj światła zachodzącego słońca, które sprawia dużo kłopotu.
JAK?
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach.
KIEDY?
Włączenie opcji HDR sprawia, że aparat automatycznie wykonuje dwa zdjęcia – jedno z prawidłową ekspozycją dla świateł, a drugie dla cieni – i automatycznie składa je w jedno o dużej rozpiętości tonalnej, czyli ze szczegółami na całym zdjęciu.


Dotknij! Zakreśl! Przybliż! Wykonaj zdjęcie! 5-ta Generacja Dotykowych Ekranów

Dotknij i Wykonaj Zdjęcie
Zastosowanie dotykowego ekranu, najnowszej, 5. generacji pozwoliło wyeliminować większość przycisków i znakomicie uprościć obsługę – jest podobna do znanej z telefonów i smartfonów z dotykowym ekranem. Wystarczy „puknąć” w ekran by nastawić ostrość i zrobić zdjęcie – nie trzeba naciskać tradycyjnego spustu migawki.

Zakreśl i PrzybliżPowiększanie fragmentów oglądanych zdjęć jest bardzo proste – wystarczy zakreślić interesujący nas obraz
i natychmiast wypełni on cały ekran.Przewijanie zdjęć polega na „przesuwaniu” ich palcem.

Dotknij i Przewiń

 
Dotykowe przewijanie zdjęć ułatwia przeglądanie zdjęć i obsługę aparatu.


Szerokokątny Obiektyw 28mm
Nowa seria aparatów cyfrowych serii T charakteryzuje się szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 28 - 112 mm i rozdzielczości 12 megapikseli. Szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28mm jest doskonały dla uchwycenia na zdjęciach większej liczby osób i innych obiektów. Oznacza to np: więcej osób w kadrze na zjeździe rodzinnym czy zmieszczenia w kadrze całego zabytku.

720p - Nagrywanie Filmów
Model BenQ T1260, pozwala na rejestrację filmów w rozdzielczości maksymalnej 720p.
Funkcja Smart Scene Modes!
Funkcja Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości do warunków i typu wykonywanego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu. System identyfikuje i optymalizuje do 12 różnych standardowych wariantów.


Nowe Funkcje
BenQ udoskonalił także system menu, pozwala ono teraz na szybki dostęp do wybranych opcji i ustawień zdjęcia, a także pokazuje efekt ich działania.
Zachowaj Swoje Wspomnienia!
BenQ przyzwyczaił już swoich użytkowników, że każdym razem wprowadza w swoich aparatach cyfrowych kolejne innowacyjne funkcje, ułatwiające posługiwanie się nimi. Funkcja Smart File Management, to prosta możliwość przeglądania i zarządzania wykonanymi zdjęciami czy filmami z poziomu kalendarza. Zarejestrowane obrazy nie tylko łatwo zidentyfikować po dacie, ale także dostępne są inne przydatne informacje takie jak parametry zapisanego filmu, czy zdjęcia.
Automatyczna rotacja zdjęć  na ekranie!
Wbudowany żyroskopowy czujnik położenia pozwala na prawidłowe wyświetlanie przeglądanych zdjęć niezależnie od położenia aparatu (w pionie lub w poziomie) i automatycznie obraca zdjęcie na ekranie, jeśli przekręcimy aparat.Przydatne dodatkowe funkcje!!
 • Smart Focus
 • Smile Catch
 • Blink Detector
 • Beauty Enhancer
 • Self-Love Portrait
 • Auto Face Tracking
 • Radial Blur
 • 3 Second Pre-Recording
 • My Drawings
 • Perspective Control
 • Super Shake-Free (S.S.F)
Pierwsze zdjęcia z ustawieniem: po lewej HDR, po prawej AUTO

  Komentarze

  Popularne posty z tego bloga

  Optymalizacja Windows 7 na dysku SSD

  PRZED instalacją systemu wchodzimy w BIOS komputera i ustawiamy kontroler SATA w tryb AHCIPO instalacji systemu i sterowników wystarczy uruchomić Indeks Wydajności Systemu - po teście system jest już właściwie zoptymalizowany (Otwórz aplet Informacje wydajności i narzędzia, klikając przycisk Start, a następnie Panel sterowania. W polu wyszukiwania wpisz Informacje wydajności i narzędzia, a następnie na liście wyników kliknij pozycję Informacje wydajności i narzędzia. Kliknij polecenie Klasyfikuj ten komputer.)Sprawdzamy, czy została wyłączona defragmentacja dysku SSD: klikamy START/Komputer, prawym klawiszem myszy wybieramy Właściwości dysku SSD i w zakładce narzędzia klikamy Defragmentuj. Przy dysku SSD powinna być informacja "Nigdy nie uruchamiaj"Sprawdzamy, czy została na dysku SSD wyłączona funkcja indeksowania zawartości plików - pole wyboru ma być puste w zakładce Ogólne we właściwościach dysku SSDZe względu na małą ilość miejsca na dysku SSD można wyłączyć funkcję prz…

  Najlepszy chleb domowy z automatu

  Przepis na ZDROWY chleb bez polepszaczy i tym podobnych trucizn:
  0,5 l - woda250g - mąka pszenna koszalińska typ "500"250g - mąka pszenna typ 1850 GRAHAM125g - mąka żytnia typ 72050g - BIO-mąkaorkisz typ 18505dag - drożdże babuni suszone1 łyżka - sól 1 łyżka - cukierdodatki - słonecznik łuskany, pestki dyni, siemię lniane, sezam łuskany, czarnuszka Wszystko wrzucamy do automatu i po 3h42min wyciągamy pachnący chlebek ważący około kilograma- samo zdrowie.
  Najlepsza mąka jest tu - tylko prawdziwa mąka z Młynów ze Stoisławia- żadnych hipermarketów, dyskontów itp. Taniej i zdrowiej.
  Chleb cebulowy z ziarnami:
  woda 400mloliwa z oliwek 2,5 łyżkicebula 2 średnie pokrojone w kostkę i podsmażone na jasno na w/w oliwie z ząbkiem czosnku posiekanego - jeśli cebula jest wilgotna warto zmniejszyć ilość wody miód 2,5 łyżkisól 2 łyżeczkitrochę musli (50g) mąka 660g - większość mąki pszennej chlebowej + żytnia + żytnia razowa + pszenna grahamka + troszkę mąki owsianej2,5 łyżeczki drożdży bab…

  Tania obudowa świetnie chłodząca do mocnego kompa

  OBUDOWA I-BOX NET 718 2xUSB 2.0 2xUSB 3.0/AUDIO Najciekawsza obudowa z serii NET. Jak sama nazwa wskazuje obudowa ma dwa porty USB 2.0 oraz dwa USB 3.0 dziesięciokrotnie szybsze i coraz częściej wykorzystywane przez nowe pendraki i zewnętrzne dyski.
  Przyzwoicie grube blachy zapewniają bardzo dobrą sztywność konstrukcji a duża ilość siatki i miejsc na dodatkowe wentylatory pozwala zmontować odlotowy komputer.
  Panel przedni wykonany jest z matowego, czarnego plastiku. Dzięki przetłoczeniom w dolnej części zwiększono powierzchnię wlotu zimnego powietrza. Zamontowana siatka i dodatkowy filtr wewnątrz chronią przed kurzem. Pod filtrem zainstalowano 12cm niebiesko świecący wentylator, który puryści nie lubiący błyskotek mogą wymienić na wentyl o wielkości nawet 14cm. Wentylatory przedni i tylny 12cm można