Przejdź do głównej zawartości

BenQ T1260 – aparat z dotykowym ekranem i technologią HDR testujemyMamy już najnowszy BenQ T1260 – aparat z dotykowym ekranem i technologią HDR:


 • 3 calowy, dotykowy ekran 5 generacji, mniej przycisków i intuicyjne dotykowe sterowanie aparatem,
 • HDR – szeroka skala tonalna, czyli szczegóły w cieniach i w światłach,
 • 4 x zoom optyczny,szerokokątny obiektyw (28-112 mm) oraz zapis filmów w rozdzielczości 720p
 • Po przekręceniu aparatu w ręce, oglądane zdjęcie automatycznie obraca się na ekranie, a po lekkim wstrząśnięciu wyświetla się kolejne z przeglądanych zdjęć. 
 • Smart File Management - m.in. kalendarz ze zdjęciami dotykowe przewijanie zdjęć ułatwia przeglądanie zdjęć i obsługę aparatu.

BenQ Technologia HDR - Perfekcyjne zdjęcie w każdych warunkach
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach. Przy wykonywaniu standardowych zdjęć musimy zawsze podjąć decyzję czy warunki ekspozycji (czas i przysłonę) zdjęcia ustawimy na ciemne czy jasne elementy kadru i wtedy w tej niewybranej części będziemy mieli brak szczegółów – czerń lub tzw. wyżartą biel.

Światło może dać  naprawdę nieoczekiwane efekty i nie tylko chodzi tutaj o rodzaj światła zachodzącego słońca, które sprawia dużo kłopotu.
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach.
CO?
Światło może dać naprawdę nieoczekiwane efekty i nie tylko chodzi tutaj o rodzaj światła zachodzącego słońca, które sprawia dużo kłopotu.
JAK?
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach.
KIEDY?
Włączenie opcji HDR sprawia, że aparat automatycznie wykonuje dwa zdjęcia – jedno z prawidłową ekspozycją dla świateł, a drugie dla cieni – i automatycznie składa je w jedno o dużej rozpiętości tonalnej, czyli ze szczegółami na całym zdjęciu.


Dotknij! Zakreśl! Przybliż! Wykonaj zdjęcie! 5-ta Generacja Dotykowych Ekranów

Dotknij i Wykonaj Zdjęcie
Zastosowanie dotykowego ekranu, najnowszej, 5. generacji pozwoliło wyeliminować większość przycisków i znakomicie uprościć obsługę – jest podobna do znanej z telefonów i smartfonów z dotykowym ekranem. Wystarczy „puknąć” w ekran by nastawić ostrość i zrobić zdjęcie – nie trzeba naciskać tradycyjnego spustu migawki.

Zakreśl i PrzybliżPowiększanie fragmentów oglądanych zdjęć jest bardzo proste – wystarczy zakreślić interesujący nas obraz
i natychmiast wypełni on cały ekran.Przewijanie zdjęć polega na „przesuwaniu” ich palcem.

Dotknij i Przewiń

 
Dotykowe przewijanie zdjęć ułatwia przeglądanie zdjęć i obsługę aparatu.


Szerokokątny Obiektyw 28mm
Nowa seria aparatów cyfrowych serii T charakteryzuje się szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 28 - 112 mm i rozdzielczości 12 megapikseli. Szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28mm jest doskonały dla uchwycenia na zdjęciach większej liczby osób i innych obiektów. Oznacza to np: więcej osób w kadrze na zjeździe rodzinnym czy zmieszczenia w kadrze całego zabytku.

720p - Nagrywanie Filmów
Model BenQ T1260, pozwala na rejestrację filmów w rozdzielczości maksymalnej 720p.
Funkcja Smart Scene Modes!
Funkcja Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości do warunków i typu wykonywanego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu. System identyfikuje i optymalizuje do 12 różnych standardowych wariantów.


Nowe Funkcje
BenQ udoskonalił także system menu, pozwala ono teraz na szybki dostęp do wybranych opcji i ustawień zdjęcia, a także pokazuje efekt ich działania.
Zachowaj Swoje Wspomnienia!
BenQ przyzwyczaił już swoich użytkowników, że każdym razem wprowadza w swoich aparatach cyfrowych kolejne innowacyjne funkcje, ułatwiające posługiwanie się nimi. Funkcja Smart File Management, to prosta możliwość przeglądania i zarządzania wykonanymi zdjęciami czy filmami z poziomu kalendarza. Zarejestrowane obrazy nie tylko łatwo zidentyfikować po dacie, ale także dostępne są inne przydatne informacje takie jak parametry zapisanego filmu, czy zdjęcia.
Automatyczna rotacja zdjęć  na ekranie!
Wbudowany żyroskopowy czujnik położenia pozwala na prawidłowe wyświetlanie przeglądanych zdjęć niezależnie od położenia aparatu (w pionie lub w poziomie) i automatycznie obraca zdjęcie na ekranie, jeśli przekręcimy aparat.Przydatne dodatkowe funkcje!!
 • Smart Focus
 • Smile Catch
 • Blink Detector
 • Beauty Enhancer
 • Self-Love Portrait
 • Auto Face Tracking
 • Radial Blur
 • 3 Second Pre-Recording
 • My Drawings
 • Perspective Control
 • Super Shake-Free (S.S.F)
Pierwsze zdjęcia z ustawieniem: po lewej HDR, po prawej AUTO

  Komentarze

  Popularne posty z tego bloga

  MYSZ NATEC GENESIS G55 OPTYCZNA PRZEWODOWA USB GAMING 2000DPI +DPI SWITCH +BURST FIRE BUTTON

  MYSZ NATEC GENESIS G55

  Nowa seria Natec Genesis powstała z myślą o graczach szukających produktów w rozsądnej cenie przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności oraz jakości.

  Cechy produktu:
  - Precyzyjny sensor optyczny 2000 DPI,
  - 4 poziomy zmiany DPI (800/1200/1600/2000DPI),
  - 7 przycisków,
  - Przycisk krótkiej serii,
  - Tryb always on,
  - Ergonomiczny kształt,
  - Wygodne uchwyty boczne,
  - Zwiększona waga,
  - długość przewodu: 2,5m,
  - Pozłacane złącze USB,
  - Full Speed USB 2.0.
  ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE W NASZYM SYSTEMIE INTERNETOWYM GiMBU.EU. Kliknij TU
  Opis techniczny:

  Optymalizacja Windows 7 na dysku SSD

  PRZED instalacją systemu wchodzimy w BIOS komputera i ustawiamy kontroler SATA w tryb AHCIPO instalacji systemu i sterowników wystarczy uruchomić Indeks Wydajności Systemu - po teście system jest już właściwie zoptymalizowany (Otwórz aplet Informacje wydajności i narzędzia, klikając przycisk Start, a następnie Panel sterowania. W polu wyszukiwania wpisz Informacje wydajności i narzędzia, a następnie na liście wyników kliknij pozycję Informacje wydajności i narzędzia. Kliknij polecenie Klasyfikuj ten komputer.)Sprawdzamy, czy została wyłączona defragmentacja dysku SSD: klikamy START/Komputer, prawym klawiszem myszy wybieramy Właściwości dysku SSD i w zakładce narzędzia klikamy Defragmentuj. Przy dysku SSD powinna być informacja "Nigdy nie uruchamiaj"Sprawdzamy, czy została na dysku SSD wyłączona funkcja indeksowania zawartości plików - pole wyboru ma być puste w zakładce Ogólne we właściwościach dysku SSDZe względu na małą ilość miejsca na dysku SSD można wyłączyć funkcję prz…

  Jak najlepiej reklamować dysk twardy WD

  Proponujemy szybsze i wygodniejsze zgłaszanie dysków twardych WD bezpośrednio u producenta.
  Zalety:
   reklamacja produktu bez dokumentów gwarancyjnych, dowodu zakupu itp. krótki czas realizacji reklamacji (9-11 dni roboczych),śledzenie realizacji reklamacji w systemie on-line,   większe prawdopodobieństwo wymiany dysku na inną sztukę,niski koszt transportu,  nowy lub naprawiony dysk wraca prosto do nadawcy,sprawdzenie gwarancji bezpośrednio na stronie producenta,dłuższy okres gwarancji na dysk niż standardowa gwarancja sklepowa.Procedura reklamacji dysków WD: