Przejdź do głównej zawartości

BenQ T1260 – aparat z dotykowym ekranem i technologią HDR testujemyMamy już najnowszy BenQ T1260 – aparat z dotykowym ekranem i technologią HDR:


 • 3 calowy, dotykowy ekran 5 generacji, mniej przycisków i intuicyjne dotykowe sterowanie aparatem,
 • HDR – szeroka skala tonalna, czyli szczegóły w cieniach i w światłach,
 • 4 x zoom optyczny,szerokokątny obiektyw (28-112 mm) oraz zapis filmów w rozdzielczości 720p
 • Po przekręceniu aparatu w ręce, oglądane zdjęcie automatycznie obraca się na ekranie, a po lekkim wstrząśnięciu wyświetla się kolejne z przeglądanych zdjęć. 
 • Smart File Management - m.in. kalendarz ze zdjęciami dotykowe przewijanie zdjęć ułatwia przeglądanie zdjęć i obsługę aparatu.

BenQ Technologia HDR - Perfekcyjne zdjęcie w każdych warunkach
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach. Przy wykonywaniu standardowych zdjęć musimy zawsze podjąć decyzję czy warunki ekspozycji (czas i przysłonę) zdjęcia ustawimy na ciemne czy jasne elementy kadru i wtedy w tej niewybranej części będziemy mieli brak szczegółów – czerń lub tzw. wyżartą biel.

Światło może dać  naprawdę nieoczekiwane efekty i nie tylko chodzi tutaj o rodzaj światła zachodzącego słońca, które sprawia dużo kłopotu.
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach.
CO?
Światło może dać naprawdę nieoczekiwane efekty i nie tylko chodzi tutaj o rodzaj światła zachodzącego słońca, które sprawia dużo kłopotu.
JAK?
Zaimplementowana w aparacie Technika HDR (High Dynamic Range) umożliwia proste wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach.
KIEDY?
Włączenie opcji HDR sprawia, że aparat automatycznie wykonuje dwa zdjęcia – jedno z prawidłową ekspozycją dla świateł, a drugie dla cieni – i automatycznie składa je w jedno o dużej rozpiętości tonalnej, czyli ze szczegółami na całym zdjęciu.


Dotknij! Zakreśl! Przybliż! Wykonaj zdjęcie! 5-ta Generacja Dotykowych Ekranów

Dotknij i Wykonaj Zdjęcie
Zastosowanie dotykowego ekranu, najnowszej, 5. generacji pozwoliło wyeliminować większość przycisków i znakomicie uprościć obsługę – jest podobna do znanej z telefonów i smartfonów z dotykowym ekranem. Wystarczy „puknąć” w ekran by nastawić ostrość i zrobić zdjęcie – nie trzeba naciskać tradycyjnego spustu migawki.

Zakreśl i PrzybliżPowiększanie fragmentów oglądanych zdjęć jest bardzo proste – wystarczy zakreślić interesujący nas obraz
i natychmiast wypełni on cały ekran.Przewijanie zdjęć polega na „przesuwaniu” ich palcem.

Dotknij i Przewiń

 
Dotykowe przewijanie zdjęć ułatwia przeglądanie zdjęć i obsługę aparatu.


Szerokokątny Obiektyw 28mm
Nowa seria aparatów cyfrowych serii T charakteryzuje się szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 28 - 112 mm i rozdzielczości 12 megapikseli. Szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28mm jest doskonały dla uchwycenia na zdjęciach większej liczby osób i innych obiektów. Oznacza to np: więcej osób w kadrze na zjeździe rodzinnym czy zmieszczenia w kadrze całego zabytku.

720p - Nagrywanie Filmów
Model BenQ T1260, pozwala na rejestrację filmów w rozdzielczości maksymalnej 720p.
Funkcja Smart Scene Modes!
Funkcja Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości do warunków i typu wykonywanego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu. System identyfikuje i optymalizuje do 12 różnych standardowych wariantów.


Nowe Funkcje
BenQ udoskonalił także system menu, pozwala ono teraz na szybki dostęp do wybranych opcji i ustawień zdjęcia, a także pokazuje efekt ich działania.
Zachowaj Swoje Wspomnienia!
BenQ przyzwyczaił już swoich użytkowników, że każdym razem wprowadza w swoich aparatach cyfrowych kolejne innowacyjne funkcje, ułatwiające posługiwanie się nimi. Funkcja Smart File Management, to prosta możliwość przeglądania i zarządzania wykonanymi zdjęciami czy filmami z poziomu kalendarza. Zarejestrowane obrazy nie tylko łatwo zidentyfikować po dacie, ale także dostępne są inne przydatne informacje takie jak parametry zapisanego filmu, czy zdjęcia.
Automatyczna rotacja zdjęć  na ekranie!
Wbudowany żyroskopowy czujnik położenia pozwala na prawidłowe wyświetlanie przeglądanych zdjęć niezależnie od położenia aparatu (w pionie lub w poziomie) i automatycznie obraca zdjęcie na ekranie, jeśli przekręcimy aparat.Przydatne dodatkowe funkcje!!
 • Smart Focus
 • Smile Catch
 • Blink Detector
 • Beauty Enhancer
 • Self-Love Portrait
 • Auto Face Tracking
 • Radial Blur
 • 3 Second Pre-Recording
 • My Drawings
 • Perspective Control
 • Super Shake-Free (S.S.F)
Pierwsze zdjęcia z ustawieniem: po lewej HDR, po prawej AUTO

  Komentarze

  Popularne posty z tego bloga

  Najlepszy chleb domowy z automatu

  Przepis na ZDROWY chleb bez polepszaczy i tym podobnych trucizn:
  0,5 l - woda250g - mąka pszenna koszalińska typ "500"250g - mąka pszenna typ 1850 GRAHAM125g - mąka żytnia typ 72050g - BIO-mąkaorkisz typ 18505dag - drożdże babuni suszone1 łyżka - sól 1 łyżka - cukierdodatki - słonecznik łuskany, pestki dyni, siemię lniane, sezam łuskany, czarnuszka Wszystko wrzucamy do automatu i po 3h42min wyciągamy pachnący chlebek ważący około kilograma- samo zdrowie.
  Najlepsza mąka jest tu - tylko prawdziwa mąka z Młynów ze Stoisławia- żadnych hipermarketów, dyskontów itp. Taniej i zdrowiej.
  Chleb cebulowy z ziarnami:
  woda 400mloliwa z oliwek 2,5 łyżkicebula 2 średnie pokrojone w kostkę i podsmażone na jasno na w/w oliwie z ząbkiem czosnku posiekanego - jeśli cebula jest wilgotna warto zmniejszyć ilość wody miód 2,5 łyżkisól 2 łyżeczkitrochę musli (50g) mąka 660g - większość mąki pszennej chlebowej + żytnia + żytnia razowa + pszenna grahamka + troszkę mąki owsianej2,5 łyżeczki drożdży bab…

  Sprzedajemy najlepsze tusze i tonery - 2013

  Sprzedajemy najlepsze tusze, tonery, kartridże, papiery foto - 2013
  Potwierdzeniem jest przyznany Laur Klienta:
  TOP MARKA 2013 
  Zapraszamy do sklepu MGR & IMAR w Koszalinie. Zapewniamy niskie ceny ale jakość wysoką.

  Brother MFC-5895CW: tania i najlepsza drukarka atramentowa w formacie A3

  Wprowadzamy do sprzedaży najtańsze (poniżej 800zł brutto!!!) kolorowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne MFC-5895CW, które drukuje w formacie A3, w standardzie ma moduły sieciowe (LAN i WIFI). MFC-5895CW to drukarka, kopiarka, skaner i faks w jednej obudowie.
  W ciągu minuty drukuje 35 stron A4 w czerni lub 28 stron w kolorze.
  Maksymalna rozdzielczość 6000x1200 dpi umożliwia wyraźny druk w formacie A3 (kopiarka, skaner i faks są przystosowane do maksymalnego rozmiaru A4!). Standardowy podajnik papieru mieści 150 arkuszy, a dodatkowy automatyczny – 50 kartek.
  Urządzenie ma opcje skanowania do poczty e-mail, serwera FTP, pliku OCR, pamięci USB lub na karty pamięci.
  W MFC-5895CW zainstalowano czytnik kart pamięci, złącze USB i port PictBridge. Maszynę wyposażono także w moduły LAN i WLAN w standardzie 802.11b. Urządzenie ma wyświetlacz LCD o przekątnej 8,2 cm, na którym można przeglądać, edytować i korygować kolorowe dokumenty i fotografie.

  Pojemniki z tuszem znajdujące się …