Przejdź do głównej zawartości

Tania obudowa świetnie chłodząca do mocnego kompa

 

OBUDOWA I-BOX NET 718 2xUSB 2.0 2xUSB 3.0/AUDIO

Najciekawsza obudowa z serii NET. Jak sama nazwa wskazuje obudowa ma dwa porty USB 2.0 oraz dwa USB 3.0 dziesięciokrotnie szybsze i coraz częściej wykorzystywane przez nowe pendraki i zewnętrzne dyski.
Przyzwoicie grube blachy zapewniają bardzo dobrą sztywność konstrukcji a duża ilość siatki i miejsc na dodatkowe wentylatory pozwala zmontować odlotowy komputer.
Panel przedni wykonany jest z matowego, czarnego plastiku. Dzięki przetłoczeniom w dolnej części zwiększono powierzchnię wlotu zimnego powietrza. Zamontowana siatka i dodatkowy filtr wewnątrz chronią przed kurzem. Pod filtrem zainstalowano 12cm niebiesko świecący wentylator, który puryści nie lubiący błyskotek mogą wymienić na wentyl o wielkości nawet 14cm. Wentylatory przedni i tylny 12cm można
kontrolować płynnie i niezależnie dwoma pokrętłami w zakresie 0-100% prędkości.
Panel górny wykonano z plastiku (niestety lakier "piano", więc może się palcować). Standardowo są dwa porty audio i dwa USB 2.0 oraz niestandardowo dwa USB 3.0. Poza tym wspomniane pokrętła, mały reset, dioda HDD oraz spory przycisk POWER z ładnie podświetlonym niebieskim napisem.
Oprócz panelu na górze jest miejsce do przykręcenia dwóch wentylatorów 12cm pod zdejmowaną siatką przeciw kurzową. Na siatkę można położyć chłodnicę 12x24cm tym bardziej, że z tyłu są dwa otwory na węże chłodzenia wodnego.
Z tyłu mamy wspomniany wentylator 12cm (cichy z możliwością całkowitego wyłączenia kontrolerem), otwory na węże zabezpieczone gumą a miejsce na zasilacz wyposażono w filtr i gąbkę antywibracyjną(!). Mamy 7 slotów na karty rozszerzeń z montażem beznarzędziowym ale blaszki trzeba wyłamać.

Spód obudowy stoi na 4 sporych nóżkach, posiada 3 otwory wentylacyjne:
- wlot powietrza do zasilacza
- miejsce na opcjonalny wentylator 12cm
- miejsce do przykręcenia dysku SDD
Dwa pierwsze są wspólnie chronione cienką siateczką rozpiętą na wysuwanej ramce

Lewy bok obudowy to małe okienko z pleksi oraz sporych rozmiarów grubo perforowana blacha z możliwością zamontowania dwóch dużych wentylatorów. Niestety nie jest zabezpieczona filtrem - dla poprawy przepływu powietrza i przeciwkurzowo zalecam zaklejenie otworów od spodu np. kawałkiem grubej folii lub pleksi.

Wnętrze, mimo że nie malowane na czarno, zapewnia przyjemny i szybki montaż podzespołów. Beznarzędziowo zamontujemy karty rozszerzeń (do 7szt.), napędy 5,25" (do 4szt.), dyski 3,5" lub 2,5". Dyski umieszcza się w cieniutkich, blaszanych szufladkach.
Mimo niewielkiej szerokości (19cm), z tyłu jest dość miejsca na ukrycie kabli.
Jest także pozostawione okienko do montażu chłodzenia na procesor bez wyciągania płyty głównej z obudowy.
Niestety zabrakło miejsca na przepuszczenie od tyłu kabla zasilającego wpinanego obok procesora 4/8PIN.
Przy budżetowym zasilaczu z niezbyt długimi kablami mamy problem.
W takim przypadku należy się zaopatrzyć w odpowiednią przedłużkę, gdyż takowej w zestawie nie znajdziemy.

Kabel można przeprowadzić z tyłu obudowy do górnego otworu i przy pomocy przedłużacza puszczonego nad płytą główną wpiąć się do odpowiedniego gniazda (lewy górny róg zdjęcia).
Obudowa mieści karty graficzne o długości max 28cm.

Poniższy wykres przedstawia wpływ dodatkowych wentylatorów standardowo dostarczanych z obudową I-BOX NET 718 na prędkość boxowego wentylatora zamontowanego na procesorze i7 trzeciej generacji, przy maksymalnym obciążeniu wszystkich 8 wątków procka.

Przy wyłączonych dodatkowych wentylatorach (czerwona linia), wentylator na procesorze osiąga swoją maksymalną prędkość - jest głośno!.
Wystarczy uruchomić wentylatory (nawet do połowy nominalnych obrotów), żeby wentylator na procesorze osiągnął stabilne 1700obr/min zapewniając komfortowe warunki pracy - jest nadal cicho, mimo że procesor pracuje na 100%.
Kontroler obrotów (a właściwie dwa) mamy w cenie obudowy bez potrzeby wydawania dodatkowych kilkudziesięciu zł a jak widać jest bardzo przydatny do zachowania kompromisu między wydajnością chłodzenia i głośnością komputera.

Przy cenie około 160zł I-BOX NET 718 to świetna propozycja dla wymagającego użytkownika. 

Szczególnie polecamy do wydajnych zestawów komputerowych (podzespoły wydzielające dużo ciepła) oraz pracujących 24/7h.


Obudowa dużo lepsza od przereklamowanych SilentiumPC.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy konfigurator komputera w Koszalinie

Jak złożyć tanio i dobrze komputer stacjonarny do gier, internetu, nauki, multimediów, obróbki wideo lub 3d - to proste:
Najlepszy konfigurator komputera w sklepie MGR & IMAR w Koszaliniepomoże wybrać i zmontować najlepiej dostosowany do potrzeb i możliwości komputer stacjonarny. Zapraszamy

Stosujemy najnowsze komponenty renomowanych firm w atrakcyjnej cenie.

PROMOCJA: PŁACISZ TYLKO ZA PODZESPOŁY! GRATIS: dobór częściGRATIS: dostawaGRATIS: pomoc przy montażuGRATIS: instalacja systemu Windows zakupionego u nas i jego konfiguracjaGRATIS: instalacja DARMOWEGO - pakietu biurowego, antywirusa i innych potrzebnych darmowych i legalnych programówGRATIS: aktualizacja systemu, sterowników do najnowszych wersjiGRATIS: gwarancja dwuletnia na każdy podzespół GRATIS: plomba do zaplombowania komputera (tylko dla idiotów)GRATIS: radość z długoletniego użytkowania niepowtarzalnego komputera PROMOCJA: PŁACISZ TYLKO ZA PODZESPOŁY!

Unboxing i test głośnika MT3145 Mobilny BOOMBOX BT 2.1

Świetna jakość dźwięku i moc w rewelacyjnej cenie? Zobacz:

Jak najlepiej reklamować dysk twardy WD

Proponujemy szybsze i wygodniejsze zgłaszanie dysków twardych WD bezpośrednio u producenta.
Zalety:
 reklamacja produktu bez dokumentów gwarancyjnych, dowodu zakupu itp. krótki czas realizacji reklamacji (9-11 dni roboczych),śledzenie realizacji reklamacji w systemie on-line,   większe prawdopodobieństwo wymiany dysku na inną sztukę,niski koszt transportu,  nowy lub naprawiony dysk wraca prosto do nadawcy,sprawdzenie gwarancji bezpośrednio na stronie producenta,dłuższy okres gwarancji na dysk niż standardowa gwarancja sklepowa.Procedura reklamacji dysków WD: